V sobotu 17.10.2020 za námi na chatu přijely tety Zdeňka Lazárková, Marta Ryšavá a Žaneta Havlíčková, aby se pokusily vyfotit všech 10 štěňat a udělat jim pěkné fotečky na prezentaci, jak krásně vyrostli. První problém, na který tady na chatě pořád narážíme, je špatné osvětlení. Proto jsme se rozhodli, že si uděláme malý fotoateliér nahoře v ložnicích, kde toho světla je nejvíce. Holky daly hlavy dohromady a vymyslely a dovezly pěknou podzimní dekoraci a mohli jsme začít. U focení hlavinek jsme se dost nasmáli, protože jsme museli dělat šílené psí kusy, aby se štěnda koukala min.na fotografku Martu. Zdenička je nosila zespodu a my se Žanetou jsme se prostě strašně pitvořili :))). No takže u hlavinek jsme se trošku zapotili. Vzhledem k tomu, že jsme jim u focení sundávali obojky, tak na druhé kolo a to postojovky jsem už štěňata do patra musela nosit já. Byla to i trochu zkouška pro mne, zda je bez rozlišovacích oboječků poznám. Tak udělala jsem jeden přehmat, kdy jsem si nahoru nesla Arynku – tyrkysku a myslela jsem si, že si nesu Arwenku – hnědou, naši holčičku. Na omyl jsem přišla hned, protože Arynka má malou bílou náprsenku, jako jediná z vrhu. U ostatních štěňat jsem šla už na jistotu. Focení postojovek bylo rychlé a naši malí zrzečci stáli jako profíci. Také jsme se pokoušeli v sobotu vyfotit celou bandu na stole dohromady. Marta udělala snad 30 fotek, ale ani na jedné se nedívalo všech 10 štěňat dopředu. Tak jsme to zabalili a mimina měla pro sobotu splněno.

V neděli poté přijely další dvě tety a z toho jedna byla naše paní poradkyně chovu, Evička Humlíčková. Štěňata prošla opět zevrubnou kontrolou a byl pořízen zápis z kontroly vrhu. Štěňata byla pochválena, protože se nechala krásně prohmatat a zkontrolovat zoubky a vůbec neprotestovala. Závěr kontroly byl ten, že se Imance a Sadikimu narodila; krásná mimina. Pouze 4 holčičky nemají ridge, ostatních 6 štěňátek je standardních – tzn., že ve vrhu nemáme žádný dermoid sinus, žádný zálomek ani blok na ocásku, minimum bílé barvy a všichni mají nůžkový skus. Také jsme se na druhý pokus pokusili štěnda opět venku vyfotit všechny dohromady a protože nás bylo o jednu navíc, tak se nám to i podařilo.

Mám z tohoto vrhu nesmírnou radost, protože kromě toho, že jsou zdraví, jsou i krásný a neuvěřitelně milý a pohodoví. Umí trochu pozlobit a vzájemně se mezi sebou hlavně perou, ale reagují na zákazy, kromě kytek venku nám nic nezničili a ani tolik nekoušou. Hlavně se všichni chodí za námi mazlit, takže už teď je mi úzko, že od pondělí začnou odcházet do nových domovů.

Více fotek ZDE