VRH B (Litter B) 2022

 

VRH B 2022 / LITTER „B“ 2022

porod 18.5.2022

Narodilo se 13 štěňátek (6/7) – 6 kluků a 7 holek. Jeden kluk a 2 holky se narodily bez ridge. Zbytek vrhu vypadá jako standard.

Štěňata mají krásné medové barvy, min. bílých znaků –  (náprsenky, bílé prstíky na tlapkách), žádný DS, zálomek ani blok na ocásku. Máme z vrhu obrovskou radost.

 

NDOKI IT´S ONE TO REMEMBER IMANO (AUT)

Imano web odkaz

 

CH. IMAN BLAKE GIULIA Z VALDŠTEJNSKÝCH LIP

POTVRZENÍ BŘEZOSTI!!

Dne 8.4.2022 nám byla potvrzena březost. Narození „Imanis babies“ čekáme kolem 17.5.2022 – 18.5.2022

 

Fotogalerie březosti Imanky :

Imanka si mateřství užívá. Pořád vypadá, že má hlad a kdykoliv, kdokoliv otevře pusu a chce něco sníst, sedí a kouká, že ona by si dala také. Na začátku krytí měla výchozí váhu 34,6 kg.

31. den březosti – váha 37 kg

38. den březosti – váha 38,5 kg

46. den březosti – váha 40,5 kg

53. den březosti – váha 44 kg

57. den březosti – váha 46 kg

 

Porod a 1. den života
První i druhý porod probíhal ve středu :). Už při prvním porodu Iman rodila krásně a vše bylo v pořádku a přesně takto probíhal i druhý porod. Měli jsme u porodu zkušenou porodní bábu Janu Helešicovou a za pomoc při porodu jsme jí strašně vděčni. Prohlédla nám také všechna narozená štěňátka a můžeme konstatovat, že po prvotní prohlídce se 10 štěňat jeví jako standard a 3 štěňátka se narodila bez ridge 1x kluk a 2x holka, ale s tím jsme tak trochu počítali, když jsme si Imana vybírali. Nicméně štěňátka mají krásné medové barvy a všichni budou velký krasavci.

3. den života
Imanka je dokonalá máma a štěňátka se mají krásně k světu. V podstatě jen chodíme kontrolovat, zda je vše v pořádku a zda Iman někoho nezalehla. Její péče je až převeliká a musí mít štěňátka stále u sebe, protože v momentě, kdy se odsunou někde po bedně, tak začne intenzivně kňučet a to je pokyn pro nás, abychom prcky vydolovaly z dek a daly je pěkně k ní, aby je mohla pořád opečovávat.  Třetí den už váha jednoho chlapečka přesáhla 600g, ale i ostatní štěňata přibírají krásně na váze.
Máme za sebou 1. týden života mimin
Fotky z prvního profi focení. Toto focení je vždy velmi náročné. Prcci jsou sice malinký, ale strašně hbitý a jeden se bojí, aby náhodou nespadli a neublížili si a vyfotit je, znamená je mírně utahat, aby se dal udělat záběr. I když světlo tady na chatě je velmi nepříznivé, tak si myslím, že se  fotečky povedly.
 
11. den života
Papáme, spíme, kadíme, čůráme, přibíráme na váze a když nemáme hned jídlo po probuzení, tak řádně řveme. Jinak nám miminka dělají velkou radost, protože krásně přibývají na váze. Za fotky moc děkujeme Davidovi Bernatskému.
 
3. – 4. týden života
Už baštíme příkrmy a začínáme trávit čas venku, když je krásné počasí. I když se nám to ze začátku moc nelíbilo, rychle si zvykáme a otrkáváme se. 
 
4. týden života – foto hlaviček
Zkoušeli jsme nafotit hlavinky prcků, protože se začínají vyloupávat do krásy.
 
5. týden života 
Dětičky mají růstový boom. Baští granulky, mleté masíčko, kozí mlíčko, jogurt, tvaroh s jablíčkem a banánem. Prostě papají a rostou do krásy. Fotky jen momentky.