Kočky – Adélka a Tim

Adélka, britská modrá – 30.10.2001 – 20.10.2016

Johny Deep The Fallingstar – Tim – britská černě tečkovaná – jaro 2005 – 15.10.2018

Opět článek už z historie, protože obě kočičky už běhají za duhovým mostem.

V naší domácnosti se už 9 let pohybuje britská modrá kočka Adélka, která se narodila 30.10.2001 a jeli jsme si pro ni na vánoce 2001 až do Bruntálu. Je to nádherná modrošedá kočka a po té, co měla v 1,5 roce 3 koťátka, jsme jí nechali vykastrovat. Adélka je neuvěřitelně mazlivá, milá a hodná..no spíš bych řekla, že je naprostý flegmatik. Nedokáže ji rozhodit snad nic na světě, ani cizí pes, když k nám přijde, nebo návštěva. Té se pravidelně stele hned na klín.  Ze všeho nejvíc miluje jídlo…pro to by myslím udělala cokoliv. Taky váží krásných 7 kg a je na svůj věk naprosto zdravá!! U veterináře byla naposled, když ji kastrovali.

Protože jsme často jezdívali mimo domov a Adélka zůstávala přes víkendy sama doma a bylo jí smutno, tak jsme jí v zimě roku 2005 pořídili kočičího kamaráda, tehdy už půl ročního britského černě tečkovaného kocourka Tima. Tima mi dovezla majitelka domů a narodil se kousek od Žďáru n.S. v chovatelské stanici koček The Fallingstar ve Vojnově Městci. Timovo papírové jméno je Johny Deep The Fallingstar. Moc se nám nelíbilo a protože v té době měli naše děti oblíbený film Lví král a v něm postavy surikaty Timona a prasete Pumby, začali mu říkat Tim!!

Tim je naprostý opak Adélky. Je plachý, moc se nemazlí, ale když má náladu, tak i on se přijde pomuchlat. Je taky docela vybíravý v jídle a tím naprosto vytáčí mě, jeho paničku, protože jí snad každé jídlo na 3x, než sežere svoji porci!! Je také pěkný provokatér a tak občas s Adélou lítají po celém bytě a jejich bitky stojí za koukání!!

Adélka měla jedenkrát koťátka…2 kocourky a 1 kočičku. Chtěli jsme to vyzkoušet, ale po té, co se koťata rozutekla ke svým novým páníčkům, se Áďa zbláznila a skoro dva měsíce v tahu mrouskala. To už bylo i na nás moc a pro zachování dobrých sousedských vztahů, protože v paneláku je prostě vše slyšet a kór v noci, jsme ji nechali vykastrovat. Ale jako zkušenost to bylo super. Největší srandu jsme zažívali, když koťata pořád někam schovávala a já je hledala. Jednou jsem si už myslela, že je snad ani nenajdu. Překvapilo mě, jak silný ochranitelský pud kočky mají. Doma jim nic nehrozilo a přesto je pravidelně stěhovala, pro ni, na bezpečnější místo…třeba do koupelny na dno košíků, kde jsem měla hadry na prach, do šuplíku pod postel u dětí v pokojíčku, apod……ještě, že jsme měli pračku s horním plněním…myslím, že by skončila schovaná i v bubnu pračky.

Tak tady pár foteček našich koťátek.