Chinara Al Kham-Sa

* 31.10.2005    †  14.03.2019

ČLP/RR/3933

Fenka s PP nestandard kvůli dlouhému boxu na ridgi ,výška : 66 cm váha : 37 kg, Rentgeny nedělány.

Matka: Faizah Al Kham-sa – (*10.9.2003 – † 2011)

DKK : 0/0 , DK : 0/0, Plnochrupá, výška 61 cm 

Otec: Li Huntra Amabhele (23.9.2002 – nevím) – Interšampion, Český šampion, Maďarská šampion, Rumunský šampion, Český junior šampion, Klubový šampion ČKRR

Výška : 65 cm, DKK : 0/0 DLK : 0/0 OCL : 0/0

DKK : 0/0 , DLK : 0/0

plnochrupý, OCD ramenních kloubů negativní, výška 70 cm


Epilog:

Chinarka s námi prožila krásných 13,5 let. Odešla na jaře roku 2019, dva dny po té, co jí zjistili nádor v plicích. Vzala to rychle a ve čtvrtek večer 14.3.2019 dostala torzi žaludku. Jeli jsme s ní ihned na veterinu, ale vzhledem k diagnóze, stáří a  celkové kondici, jsme ji nechali odejít. Bylo to hodně smutné, ale myslím, že to bylo správné rozhodnutí.


Celý tento článek je už historie:

A jak k nám vlastně přišla?? Po smrti naší 9-leté fenečky yorkšírského teriéra Besinky jsme se rozhodli, že si pořídíme většího pejska a pro mě byla již dávno známá i volba plemene – u nás již rozšířeného – Rhodéského ridgebacka. Protože jsme chtěli dětem udělat radost a překvapit je pod stromečkem dalším pejskem, hledala jsem štěňátka, kterým by bylo na vánoce 8 týdnů. Po projití spousty chovatelských stanic na internetu a vzhledem k vzdálenosti od nás, jsme se nakonec rozhodli pro Al Kham-su. Zavolala jsem chovatelce a ihned jsme se jeli na štěňátka podívat. Chtěli jsme fenku s PP, ale nestandard, protože jsme nechtěli jezdit po výstavách. U chovatelky nás hned u vstupu oblízal pro nás obrovský pes, Chinary taťka Li Huntra…jinak řečeno Mišák. Petr z něj byl úplně paf a chvíli si koukali z očí do očí, než nám dovolil jít se kouknout na mimča. V porodní bedně byla i Chinarky mamka Faiza a ta pro změnu oblízala mě a z toho jsem zase byla u vytržení já, že mě vůbec nezná a přitom mě nechá si mimča i vzít do ruky a podívat se na ně. Chiný jsem držela v ruce jako první (bylo mi na ní vysvětlováno, v čem je nestandardní) a v podstatě bylo rozhodnuto.

Dlouho jsme to bez ní nevydrželi a jeli se za Chiný znovu podívat a zároveň jsme odpočítávali dny, kdy už si ji budeme moc odvést sebou domů. Byla vždy úžasná. Ostatní sourozenci lítali po bedně jako splašení, jen ta naše malá zrzečka ležela v koutě a pořád spala. Měli jsme dojem, že si budeme odvážet spící princeznu!!

         Jak moc jsme se mýlili! :o)))

Konečně nastal den "D" a 23.12.2005 jsme si pro ni konečně jeli! V autě mi za chvíli klidně usnula na klíně a řekla bych, že od té doby je to velká cestovatelka!! Doma Chinarku s velkým nadšením přivítali obě naše děti a jen kočka Adélka se koukala nevěřícně, co jsme to proboha dovezli za rezavé, čtyřnohé stvoření, které bylo ve 2 měsících stejně velké, jako ona! Hned od prvního dne nám bylo jasné, že to žádná spící princezna nebude a že si s ní ještě užijeme spoustu zábavy, než se z ní stane uvědomělá psí dáma. 

A tím začala naše další životní etapa, kterou by jsme už za nic na světě nevyměnili. Obrátila nám život na ruby. Díky ní jsem já začala poznávat krásné okolí Žďáru n.S. při našich společných procházkách a společně s Petrem, úžasný svět rr-nadšenců.


Fotogalerie