VRH "B" 2022

VRH "B" 2022

porod 18.5.2022

Narodilo se 13 štěňátek (6/7) – 6 kluků a 7 holek. Jeden kluk a 2 holky se narodily bez ridge. Zbytek vrhu vypadá jako standard.

Štěňata mají krásné medové barvy, min. bílých znaků – (náprsenky, bílé prstíky na tlapkách), žádný DS, zálomek ani blok na ocásku. Máme z vrhu obrovskou radost.

Otec B vrhu:

NDOKI IT´ S ONE TO REMEMBER IMANO (AUT)

Otec: MultiCh. Siamon´  s Pride Hypnotic

Matka: C.I.B. MultiCh. Ndoki Hilda Takes It All

Imano je krásný pes, který pochází z velmi známé Německé chovatelské stanice NDOKI. Je to jeho první krytí v České Republice a vybrala jsem ho pro nepříbuzný a zajímavý rodokmen. 

Poprvé jsem ho na živo viděla na výstavě v Rakousku a zaujal mě i velmi klidnou á mírnou povahou.

Majitelka : Alexandra Gassner - RakouskoMatka B vrhu :

Ch. Iman Blake Giulia z Valdštejnských lip

POTVRZENÍ BŘEZOSTI!!

Dne 8.4.2022 nám byla potvrzena březost. Narození "Imanis babies" čekáme kolem 17.5.2022 – 18.5.2022

Imanka si mateřství užívá. Pořád vypadá, že má hlad a kdykoliv, kdokoliv otevře pusu a chce něco sníst, sedí a kouká, že ona by si dala také. Na začátku krytí měla výchozí váhu 34,6 kg.

31. den březosti – váha 37 kg

38. den březosti – váha 38,5 kg

46. den březosti – váha 40,5 kg

53. den březosti – váha 44 kg

57. den březosti – váha 46 kg

Porod a 1. den života

První i druhý porod probíhal ve středu :). Už při prvním porodu Iman rodila krásně a vše bylo v pořádku a přesně takto probíhal i druhý porod. Měli jsme u porodu zkušenou porodní bábu Janu Helešicovou a za pomoc při porodu jsme jí strašně vděčni. Prohlédla nám také všechna narozená štěňátka a můžeme konstatovat, že po prvotní prohlídce se 10 štěňat jeví jako standard a 3 štěňátka se narodila bez ridge 1x kluk a 2x holka, ale s tím jsme tak trochu počítali, když jsme si Imana vybírali. Nicméně štěňátka mají krásné medové barvy a všichni budou velký krasavci.

3. den života

Imanka je dokonalá máma a štěňátka se mají krásně k světu. V podstatě jen chodíme kontrolovat, zda je vše v pořádku a zda Iman někoho nezalehla. Její péče je až převeliká a musí mít štěňátka stále u sebe, protože v momentě, kdy se odsunou někde po bedně, tak začne intenzivně kňučet a to je pokyn pro nás, abychom prcky vydolovaly z dek a daly je pěkně k ní, aby je mohla pořád opečovávat. Třetí den už váha jednoho chlapečka přesáhla 600g, ale i ostatní štěňata přibírají krásně na váze.

Máme za sebou 1. týden života mimin

Fotky z prvního profi focení. Toto focení je vždy velmi náročné. Prcci jsou sice malinký, ale strašně hbitý a jeden se bojí, aby náhodou nespadli a neublížili si a vyfotit je, znamená je mírně utahat, aby se dal udělat záběr. I když světlo tady na chatě je velmi nepříznivé, tak si myslím, že se fotečky povedly.

11. den života

Papáme, spíme, kadíme, čůráme, přibíráme na váze a když nemáme hned jídlo po probuzení, tak řádně řveme. Jinak nám miminka dělají velkou radost, protože krásně přibývají na váze. Za fotky moc děkujeme Davidovi Bernatskému.

3. – 4. týden života

Už baštíme příkrmy a začínáme trávit čas venku, když je krásné počasí. I když se nám to ze začátku moc nelíbilo, rychle si zvykáme a otrkáváme se. 

5. týden života

Dětičky mají růstový boom. Baští granulky, mleté masíčko, kozí mlíčko, jogurt, tvaroh s jablíčkem a banánem. Prostě papají a rostou do krásy. Fotky jen momentky.

6. týden života

Štěňata měla zase focení od šikovného fotografa a našeho kamaráda Michala Sedláčka a vznikly z toho krásné fotky.

7.- 9. týden života

Toto období bylo pro nás velice náročné a hodně hektické. Štěňata prošla růstovým boomem, kdy z malých rezavých kuliček byli najednou psi, kteří mají jedinou velkou zábavu a to se pořád mezi sebou prát. Byli chvíle, kdy i tato tlupa na 2 hodiny usnula a my měli čas se nadechnout. Vzhledem k tomu, že nechtěli trávit čas mimo naši přítomnost, přizpůsobili jsme jim výběh tak, aby byli neustále v naší přítomnosti. Bylo to sice náročnější, ale prcci se naučili tolik neokusovat nás, návštěvy a hlavně se pěkně naučili reagovat na svoje jména. Takže k novým majitelům odcházeli už s tím, že slyšeli na svá jména. Vzhledem k tomu, že 3 pejsci a jedna fenka šli do zahraničí, posunuly jsme odchody až na 9 týden a tak měla štěňata i pěknou váhu a skoro všichni odcházeli s váhou kolem 10 kg. Bylo to velmi náročné období, ale zároveň velmi krásné a uteklo strašně rychle.

Závěrečné focení :